Miasto

Warszawa

Mama o podróży z dziećmi dookoła świata: „Dzieci nie są przeszkodą w realizacji marzeń”

Agata Gramacka - podróżniczka, mama trojga dzieci; razem z mężem Maciejem i dziećmi – Tomkiem, Igą i Jankiem (w wieku od 6 do 10 lat) - odbyła półroczną podróż dookoła świata, z której wrócili w marcu br. Na naszym portalu będzie się dzieliła z nami swoim doświadczeniem (red.).


Iworis Family


Mama o podróży z dziećmi dookoła świata: „Dzieci nie są przeszkodą w realizacji marzeń”

Zdjęcie ilustracyjne/Pexels.com

Marzenie o dłuższych wyjazdach było w nas zawsze. Już jako para, potem narzeczeni, zjeździliśmy kawał świata. To właśnie wówczas odbyliśmy naszą pierwszą podróż dookoła świata. Podróż poślubna także była nietypowa - zdobyliśmy podczas niej Kilimandżaro, świętując w ten sposób założenie rodziny!

Kiedy w naszej rodzinie zaczęły się pojawiać dzieci, nie słyszeliśmy głosów: „no, teraz to już się skończy". Nasi przyjaciele i bliscy już wówczas wyczuwali, że pasja w naszej rodzinie może się tylko rozprzestrzeniać. Słyszeliśmy na ogół: „wasze dzieci to będą miały ciekawe życie". Bo skoro ma się jakąś pasję, to rodzina, dzieci, dom, własny ogródek - wszystko to, co funkcjonuje jako stereotyp osiadłego i ustabilizowanego trybu życia - wcale nie muszą oznaczać końca realizacji swoich marzeń. Z pasją jest jak z miłością - im więcej osób do kochania tym miłość jest większa. Im więcej osób do zarażania tym pasja jest większa, tylko zmienia się i ewoluuje. Staje się pasją rodzinną.

Ta ewolucja wymaga pewnej elastyczności, bo czasem pomiędzy pomysłem a jego realizacją mogą być diametralne różnice. Pomysły bowiem podawane są pod rodzinną weryfikację i dlatego, na ogół,  realizowane w inny sposób niż zakładał wstępny plan. Trzeba jednak przyznać, że rzeczywistość jest zwykle bogatsza i pełna miłych niespodzianek.

Rodzina i dzieci wcale nie oznaczają więc ograniczenia. Przeciwnie! Wyznaczają nowe horyzonty i dają możliwość rozwoju, o jakim wcześniej nawet się nie marzyło.

Zapraszamy do naszego kącika „Dookoła świata z dziećmi”, gdzie będziemy się z Wami dzielić tym, jak zarażamy nasze dzieci pasją ciekawości świata, bo nasza fascynacja światem, to nie tylko podróże, ale także wszelka inna aktywność, którą podejmujemy. Powiemy Wam m.in. od czego zacząć, jak zaplanować podróż, jak podróżować z dziećmi, ale także o tym, jak wyglądają nasze relacje domowe po podróży. Chcemy podzielić się naszymi doświadczeniami, bo widzimy jak ogromną wartością jest wspólny czas, który sobie dajemy.

 

Źródło: PolskieForumRodzicow.pl, zdjęcie ilustracyjne: pixabay.com

Więcej informacji:

Iworis Family to nowa oferta informacyjna dla wszystkich zainteresowanych tematyką rodzinną. Iworis Family tworzy zespół dziennikarzy, naukowców i rodziców. Każdego dnia publikowane są informacje, porady oraz opinie, które mają ułatwiać rodzicom codzienne życie i rozumieć procesy społeczne zachodzące w najbliższej okolicy, w Polsce, w Europie i na świecie oraz mieć na nie wpływ. Więzi rodzinne, wychowanie dzieci, edukacja, praca, podróże to główne obszary zainteresowań twórców nowego medium tworzonego z pasją.

Reklama
Government
Government text

Polityka prywatności, Regulamin