Miasto

Warszawa

Testy dla nauczycieli - SARS-Cov-2

Między 11 a 15 stycznia 2021 r. przeprowadzone zostanie dobrowolne i bezpłatne testowanie nauczycieli klas I-III szkół podstawowych na obecność SARS-Cov-2, podało Ministerstwo Zdrowia. Badania wykonane zostaną przez lokalne stacje sanepidu w ich siedzibach oraz w punktach mobilnych.


Iworis Family


Testy dla nauczycieli - SARS-Cov-2

<p>Źródło: Ministerstwo Zdrowia, zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com</p>

Z zebranych przez ministerstwo danych wynika, że chęć zbadania się zadeklarowało ok. 190 tys. osób, zarówno nauczycieli, jak i pracowników administracji szkolnej, którzy również mogą zgłosić się do testów.

Imienne listy pedagogów i pracowników szkół powstają obecnie w Powiatowych Stacjach Sanitarno-Epidemiologicznych, które odpowiadają za proces testowania. W przypadku, gdy test wypadnie pozytywnie, pracownik skierowany zostanie na izolację, a sanepid ustali, kto miał kontakt z osobą zakażoną.

Komunikat ministerstwa podkreśla, że poddanie się testom jest dobrowolne i każdy nauczyciel oraz pracownik szkoły, u którego nie występują niepokojące objawy chorobowe, będzie mógł powrócić do swoich obowiązków w szkole bez konieczności przechodzenia badania.

Testy przeprowadzone będą w związku z planowanym powrotem uczniów do szkół, jednak, jak podaje ministerstwo, wznowienie nauki stacjonarnej nie będzie zależało od ich wyników, lecz od dalszego przebiegu epidemii w kraju. (wt) 


 


Iworis Family to nowa oferta informacyjna dla wszystkich zainteresowanych tematyką rodzinną. Iworis Family tworzy zespół dziennikarzy, naukowców i rodziców. Każdego dnia publikowane są informacje, porady oraz opinie, które mają ułatwiać rodzicom codzienne życie i rozumieć procesy społeczne zachodzące w najbliższej okolicy, w Polsce, w Europie i na świecie oraz mieć na nie wpływ. Więzi rodzinne, wychowanie dzieci, edukacja, praca, podróże to główne obszary zainteresowań twórców nowego medium tworzonego z pasją.

Reklama
Government
Government text

Polityka prywatności, Regulamin