Miasto

Warszawa

Czy za chwilę zamkną wszystkie szkoły?

Choć nikt o tym jeszcze głośno nie mówi, najprawdopodobniej zbliżamy się do zeszłorocznego scenariusza z systemowym zamknięciem placówek oświatowych. Rząd wprawdzie nie zapowiada jeszcze takiego kroku, niemniej jednak sytuacja jawi się jako dynamiczna.


Iworis Family


Czy za chwilę zamkną wszystkie szkoły?

Przypomnijmy, jesienią ubiegłego roku i wiosną w szkołach oraz przedszkolach zostało wprowadzone nauczanie zdalne w związku z rosnącą ilością zakażeń koronawirusem w Polsce.

Obecnie sytuacja również nie wygląda najlepiej. Portal se.pl powołuje się na dane Ministerstwo Edukacji Narodowej (stan na 21 października) dot. sytuacji w placówkach szkolnych, z których wynika, iż w trybie całkowicie zdalnym pracowały 24 podstawówki, 7 szkół ponadpodstawowych oraz 10 przedszkoli, a zajęcia w trybie hybrydowym odbywały się w 617 szkołach podstawowych, 317 placówkach ponadpodstawowych oraz w 84 przedszkolach.


– To jest sytuacja, która – jeżeli się utrzyma – zaburzy wszystkie prognozy. Realizacja scenariusza, który wychodzi poza tę ścieżkę prognozy, jest na pewno dla nas ogromnym alertem, ogromnym czerwonym światełkiem, które mówi, że sytuacja staje się już bardzo poważna – mówił cytowany przez portal edziecko.pl na niedawnej konferencji prasowej w Legnicy, minister zdrowia Adam Niedzielski.

Nasze działania będą zależeć od tego, jak się będzie rozwijała sytuacja (…).Jeśli będziemy (…) na średnim poziomie powyżej 7 tys. zachorowań w ciągu doby, to trzeba będzie zastanowić się, czy nie podjąć jakichś bardziej restrykcyjnych kroków – dodał.

Sytuacja jak widać jest dynamiczna. Jeszcze 21 października wypowiedział się na temat ewentualnego wprowadzenia nauki zdalnej w szkołach i przedszkolach minister edukacji narodowej Przemysław Czarnek.
Nie ma mowy o systemowym przechodzeniu na naukę zdalną lub hybrydową. Jesteśmy w nauce stacjonarnej i w niej pozostajemy. Apeluję do wszystkich tych organów prowadzących i dyrektorów szkół, zwłaszcza w tych województwach, gdzie poziom zakażeń jest większy, aby rzeczywiście przestrzegać wytycznych i zaleceń, które przekazaliśmy. Organy sanepidu i kuratoria będą przeprowadzały kontrole w szkołach – cytuje Czarnka TVN 24.
Tymczasem dzienne statystyki wyglądają niepokojąco, a liczba zakażeń rośnie. 26 października odnotowano w Polsce 6.265 nowych przypadków koronawirusa, 27.10 – 8.361, 28.10 – 8.378 nowych, a 29.10 aż 9.387.

źródła: edziecko.pl se.pl, TVN 24

oprac. kp


Iworis Family to nowa oferta informacyjna dla wszystkich zainteresowanych tematyką rodzinną. Iworis Family tworzy zespół dziennikarzy, naukowców i rodziców. Każdego dnia publikowane są informacje, porady oraz opinie, które mają ułatwiać rodzicom codzienne życie i rozumieć procesy społeczne zachodzące w najbliższej okolicy, w Polsce, w Europie i na świecie oraz mieć na nie wpływ. Więzi rodzinne, wychowanie dzieci, edukacja, praca, podróże to główne obszary zainteresowań twórców nowego medium tworzonego z pasją.

Reklama
Government
Government text

Polityka prywatności, Regulamin