Miasto

Warszawa

Ukraińcom w Polsce potrzebna jest często przysłowiowa wędka

Uchodźcy po przekroczeniu granicy polsko-ukraińskiej potrzebowali na początku wojny przede wszystkim poczucia bezpieczeństwa, ciepła i dachu nad głową. Po kilku miesiącach dobrze mieć pracę, grono przyjaciół i życzliwych sąsiadów.


Iworis Family


Ukraińcom w Polsce potrzebna jest często przysłowiowa wędka

Fot. pixabay.com, Canva

Anna Czekuć, specjalista ds. pracy socjalnej, poliglotka, wolontariuszka w przygranicznych punktach przyjmowania uchodźców oraz w Fundacji Homo Faber opowiada o potrzebie zaradności uchodźców w nowej sytuacji życiowej oraz instytucjach, które można odwiedzać w poszukiwaniu pomocy.

Audycja z serii "PORT POLSKA - MAGAZYN POLSKO-UKRAIŃSKI" została zrealizowana w ramach projektu „KIERUNEK INTEGRACJA – od KRYZYSU przez WSPARCIE do INTEGRACJI RODZIN UCHODŹCÓW”, realizowanego w ramach konkursu ofert „Razem Możemy Więcej – Pierwsza Edycja Programu Aktywizacyjnego dla Cudzoziemców na lata 2022–2023” i sfinansowany jest ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

#ukraina  #rodzina #pomoc #dziecko #psycholog #szkoła #uchodźcy


Iworis Family to nowa oferta informacyjna dla wszystkich zainteresowanych tematyką rodzinną. Iworis Family tworzy zespół dziennikarzy, naukowców i rodziców. Każdego dnia publikowane są informacje, porady oraz opinie, które mają ułatwiać rodzicom codzienne życie i rozumieć procesy społeczne zachodzące w najbliższej okolicy, w Polsce, w Europie i na świecie oraz mieć na nie wpływ. Więzi rodzinne, wychowanie dzieci, edukacja, praca, podróże to główne obszary zainteresowań twórców nowego medium tworzonego z pasją.

Reklama
Government
Government text

Polityka prywatności, Regulamin