Miasto

Warszawa

Od kiedy dziecko może legalnie podjąć pracę?

Bywa, że dziecko chce zebrać środki na własne wydatki, samodzielnie zarabiając na nowy rower, wycieczkę lub inne marzenia. Od kiedy niepełnoletnia osoba może legalnie podjąć pracę? Jakie rodzaje umów może podpisać? Mateusz Blachnierek wyjaśnia, w jaki sposób zacząć pracę przed ukończeniem osiemnastego roku życia.


Iworis Family


Od kiedy dziecko może legalnie podjąć pracę?

Fot. Canva

Mateusz Blachnierek

dziennikarz-stażysta

Akademia Dziennikarska IWORIS

akademia@iworis.pl

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO.

Więcej informacji:

Iworis Family to nowa oferta informacyjna dla wszystkich zainteresowanych tematyką rodzinną. Iworis Family tworzy zespół dziennikarzy, naukowców i rodziców. Każdego dnia publikowane są informacje, porady oraz opinie, które mają ułatwiać rodzicom codzienne życie i rozumieć procesy społeczne zachodzące w najbliższej okolicy, w Polsce, w Europie i na świecie oraz mieć na nie wpływ. Więzi rodzinne, wychowanie dzieci, edukacja, praca, podróże to główne obszary zainteresowań twórców nowego medium tworzonego z pasją.

Reklama
Government
Government text

Polityka prywatności, Regulamin