Miasto

Warszawa

„Poprzez kochanie stajemy się bardziej człowiekiem.” Po co nam miłość?

"Miłość, to nie pluszowy miś, ani kwiaty. To też nie diabeł rogaty".- śpiewał popularny zespół Happysad. O miłości mówimy dziś w różnych kontekstach i znaczeniach. Popkultura miłość potrafi spłycić do aktu fizycznego, a inni uczą o miłości jako postawie poświęcenia się dla innych. O miłości mówimy też w warstwie uczuciowej, o motylach w brzuchu. Czym jest miłość i jak kochać? Jak nauczyć miłości nasze dzieci? Co, jeśli sami w dzieciństwie nie doświadczyliśmy rodzicielskiej miłości? Zapraszamy na rozmowę Zofii Rogali z dr Anettą Ocytko, pedagogiem i logoterapeutą o sensie miłości.


Iworis Family


„Poprzez kochanie stajemy się bardziej człowiekiem.” Po co nam miłość?

Miłość w kontekście logoterapii

Co logoterapia, nurt stworzony przez Viktora Emila Frankla skupiony na sensie i wartościach, mówi o miłości? Frankl mówił, że sens życia realizujemy poprzez wartości. Dodawał, że poprzez te wartości, także miłość, urzeczywistniamy siebie w naszym człowieczeństwie.

Czym jest miłość?

Definicji miłości można znaleźć całe mnóstwo. Ile osób, tyle spojrzeń na miłość. Często te definicje są nie tylko różne, ale i czasem ze sobą sprzeczne, dlatego trudno jest znaleźć w nich wspólny mianownik. Dr Anetta Ocytko podkreśla, że warto zwrócić uwagę na to, że miłość jest decyzją, aktem woli pragnienia szczęścia drugiego człowieka.

W takim podejściu, ja, jako rodzic, chcę, żeby dziecko, które jest pod moją opieką, które jest mi dane na jakiś czas… Rodzic otrzymuje takie zadanie, łącznie z dzieckiem, na jakiś czas w swoim życiu, a potem do końca życia kocha to dziecko, ale na jakiś czas dostaje je na wychowanie. Wobec tego, daje mu przykład, jak to robić

– mówi dr Ocytko

Więcej na Polskim Forum Rodziców. [KLIKNIJ, ABY PRZECZYTAĆ]

Więcej informacji:

Iworis Family to nowa oferta informacyjna dla wszystkich zainteresowanych tematyką rodzinną. Iworis Family tworzy zespół dziennikarzy, naukowców i rodziców. Każdego dnia publikowane są informacje, porady oraz opinie, które mają ułatwiać rodzicom codzienne życie i rozumieć procesy społeczne zachodzące w najbliższej okolicy, w Polsce, w Europie i na świecie oraz mieć na nie wpływ. Więzi rodzinne, wychowanie dzieci, edukacja, praca, podróże to główne obszary zainteresowań twórców nowego medium tworzonego z pasją.

Reklama
Government
Government text

Polityka prywatności, Regulamin